Picture of the week 39/09 Poza Saptamanii
In ajunul marilor sarbatori ne strabat atatea ganduri si senzatii, atatea amintiri! Crampeie din trecut rasar vii si colorate, de parca ar fi prezente. Privim inapoi, ca sa fim in stare sa ne indreptam privirea inainte.
In aceasta perioada strangem randurile, trimitem un salut la prieteni de care nu auzisem demult, ne unim in dorinta ca viitorul sa ne surada, sa ne bucuram cu totii de sanatate si de fericirea celor dragi.
Repetam gesturi si obiceiuri antice, cu constiinta ca multi indeplinesc aceleasi ritualuri. Suntem ca verigile intr-un lant care, pe verticala, a inceput acum mii de ani, iar pe orizontala, impleteste o retea care ne sustine si ne da putere.
Shana tova la toti cititorii acestui site, inel din lant !
|
ShanaTova-Liviu
|
|
|
ShanaTova-Liviu.verso
|
|